2 Aralık 2017 Cumartesi

Sayfamızda çevre kirliliği nedir, çevre kirliliği nedir kısaca, çevre kirliliği nedir kısaca anlamı, çevre kirliliği nedir sözlük anlamı, çevre kirliliği nedir ve nedenleri nelerdir, çevre kirliliği ne demektir kısaca bilgiler yer almaktadır.

ÇEVRE KİRLİLİĞİ NEDİR?

Çevre kirliliği, çevrenin insan faaliyetler sonucunda atıklar vasıtasıyla kirletilmesi ve çevrenin doğal özelliklerinin yok olmasıdır. Çevre kirlilikleri, hava, su, toprak, ses ve ışık kirlilikleri şeklinde meydana gelmektedir.

Çevre kirliliği kısaca genellikle insan etkisi sonucu çevre tahribatı olarak da tanımlanabilir.

Çevre kirliliği, doğal dengeyi bozan ve genellikle kaynağı insanlar olan ekolojik zararlardır. Çevre kirliliği dünyadaki tüm canlıları etkiler ve insan sağlığı kadar tüm canlıların sağlığını, yaşamını tehdit eder.


ÇEVRE KİRLİLİĞİ ve BAŞLICA NEDENLERİ

Çevre kirliliğinin temel nedeni insanların çevreye olumsuz etkileridir.
Çarpık kentleşme ve beraberinde getirdiği çevre kirliliği,
Sanayileşme ve çevreye olan olumsuz etkileri.
Fabrikalaşmadan kaynaklı atık maddelerin  oluşturduğu çevre kirliliği,
tarımda makineleşme, şehirlerde fosil yakıtların kullanılması
Özellikle insanların doğrudan çevreyi kirletmesi sonucu çevre kirliliklerini arttırmaktadır.Sayfamızda bulunan çevre kirliliği nedir, çevre kirliliği nedir kısaca, çevre kirliliği nedir kısaca anlamı, çevre kirliliği nedir sözlük anlamı, çevre kirliliği nedir ve nedenleri nelerdir, çevre kirliliği ne demektir kısaca bilgi yayınımıza sizler yorumlarınızı ekleyebilirsiniz.0 yorum:

Yorum Gönder