11 Ocak 2015 Pazar

Soğan suyu ve bal penisilinden daha etkili

Kıymetli okurlarım,
Daha önce geçirmiş olduğum bir enfeksiyon sırasında defalarca doktora gittiğim halde hiç çare bulamadığım bitmeyen öksürüklerime ancak bu yolla çare bulmuştum.

Eşimin soğan suyunu  balla karıştırarak elde ettiği karışımı şurup yerine içmiş ve çok kısa sürede Allah'a şükür iyileşmiştim.

Şimdi aşağıdaki haberi görünce hemen sizin de dikkatinizi çekmek Amacıyla sizlere takdim ediyorum.....

İşte haber:

Konya'da iki lise öğrencisi, hazırladıkları projeyle, soğan suyu ve bal karışımının, bakteriler üzerinde penisilinden... daha etkili olduğunu ortaya koydu.


Soğan suyu ve bal karışımının boğaz enfeksiyonuna etkisini inceleyen Konya Özel Güventaş Lisesi öğrencileri İrem Hira Yuca ve Fatma Nurbanu Turan, bu konuyu mercek altına aldı. Yuca ve Turan'ın, proje danışmanı öğretmenleri Serap Tolu ile birlikte yürüttükleri çalışma 4 ay sürdü.Öğrencilerden Fatma Nurbanu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, halk arasında çok bilinen soğan suyu ve bal karışımının boğaz enfeksiyonuna etkisini bilimsel olarak araştırdıklarını söyledi.
İrem Hira Yuca ise karışımı bakterilere enjekte ettikten bir gün sonra sonuçların rahatlıkla görülebildiğini ifade etti.

Yuca, "Enjekte ettiğimiz yerin etrafında çeşitli genişlemeler oluşuyor. Bu genişlemelerin çapı ne kadar büyükse karışım o kadar etkili demektir. Bizim karışımımız 26 milimetre genişlemeye sahip. Beta Hemolitik Streptokok dediğimiz bakteriler, penisilin ile tedavi ediliyor. Penisilin ise 24 milimetre genişletti. Yani karışımımız penisilinden daha etkili. Hem daha pratik hem de doğal" dedi.
TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı tarafından bu yıl 44'ncüsü düzenlenen Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'na katılan iki öğrenci, Isparta'da geçtiğimiz ay, yarışmanın bölge sergisinde de projelerinin sunumunu yapmıştı.

en etkili antibiyotik, soğan suyu ba karışımı, soğan suyu faydası, soğan suyu ve bal penisilinden daha etkili,
SOĞAN SUYU VE BAL PENİSİLİNDEN DAHA ETKİLİ

0 yorum:

Yorum Gönder