17 Nisan 2018 Salı

Sayfamızda Berat Kandili mesajları, berat kandili mesajları resimli, resimli berat kandili mesajları, berat kandili mesajları resimli indir, resimli güzel berat kandili mesajları yer almaktadır.

BERAT KANDİLİ MESAJLARI RESİMLİ


Şa'ban ayının on beşinci gecesi Berat gecesidir. Rabbim bu gecede tüm dualarınızı kabul buyursun ve günahlarınızı affetsin İNŞALLAH.
BERAT KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN.


* * * * *


Allah'ım bu mübarek kandil gecesinde bağışladığın kullarından eyle bizi.
Ahirette ve dünya da iyilik ver. El açıp yalvaran, yalnız Sen'den medet uman biz aciz kullarını affet.Kimin ne sıkıntısı varsa gider Ya Rabbim.( Amin)
HAYIRLI KANDİLLER

BERAT KANDİLİ MESAJLARI RESİMLİ


Peygamber Efendimiz (sav) buyurdular: "Kim şu beş geceyi ihya ederse o kimseye cennet vacib olur: Terviye gecesi (arefeden önceki gece), arefe gecesi, kurban bayramı gecesi, ramazan bayramı gecesi, Şa'ban'ın on beşinci gecesi." (et- Tergib ve't- Terhib)

Mevlam bizleri bu mübarek kandil gecesini layıkıyle idrak edenlerden eylesin. Bizleri kendine kul kabul eylesin. Cümle Muhammed ümmetinden; içinde bizlerden de razı olsun İNŞALLAH.
Amin.
Berat kandiliniz mübarek olsun.Berat gecesinde Peygamber Efendimiz'e (sav) Cebrail aleyhisselam indi ve: "Muhakkak Allahü Teala ümmetinin yarısını cehennemden azad etti" dedi.


Hazret-i Aişe validemiz (r. anha) buyurdular ki :


Resulullah'ın (sav) : "Dört gecede Allahü Teala hayrı şiddetli yağmur gibi akıtır" buyurduğunu işittim. Şa'ban ayının on beşinci gecesini onlar arasında saydı.


Ebu Abdullah Tahir der ki:  Yeryüzündeki müslümanların iki bayramı olduğu gibi semadaki meleklerin de iki bayramı vardır: Berat gecesi ve Kadir gecesi.


İmam Sübki tefsirinde: "Bu geceyi ihya etmek, bir senelik günaha keffaret olur. Cuma gecesini (ibadet ve dua ile) ihya etmek haftanın günahlarına keffaret olur. Kadir gecesini ihya etmek ömrün günahlarına keffaret olur." demiştir.


Peygamber Efendimiz (sav) buyurdular: "(Ey ümmetim) Size iki şey bıraktım. Bu iki şeye sarıldığınız müddetçe asla delalete düşmez, doğru yoldan ayrılmazsınız: Allahü Teala'nın kitabı ve peygamberinin sünnneti." Hadis-i şerif, İmam Malik, Muvatta


Peygamber Efendimiz (sav) buyurdular: " Sizin en hayırlınız; dünyası için ahiretini, ahireti için de dünyasını terk etmeyen ve başkasına yük olmayan kimsedir." Hadis-i Şerif, Hakim, el-Müstedrek

BERAT KANDİLİ MESAJLARI RESİMLİ


Kardeşliğin daimi olduğu,
Dostlukların hiç bitmediği,
Mutlu, sevgi dolu nice kandillere.


* * * * *


Dünyada bir olan sende bin olsun,
Kainatta damla olan sende okyanus olsun.
El açıp dua etiğin her şey bugün kabul olsun, amin!
Hayırlı Kandiller Dilerim


berat kandili mesajları resimli


BERAT KANDİLİ MESAJLARI RESİMLİ


Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı,
İlahi esintilerin kalpleri okşadığı
Her anın bir asra bedel olduğu bu kandil gecesinde
Dualarda birleşmek dileğiyle;
Berat Kandilinizi Kutlarım.


* * * * *


Semanın kapılarının açılıp rahmetin sağanak, sağanak yağdığı bu günde size ve ailenizin Mübarek Berat Kandili Kutlu olsun.


Dualarınız Rabbimizin yüce katına iletilmesine vesile olan kandiliniz mübarek olsun.


* * * * *


En güzel isimler (Esma-ül Hüsna) Allah'ındır. O halde O'na güzel isimlerle dua edin. O'nun isimleri hakkında eğri yola gidenleri bırakın. Onlar yapmakta olduklarının cezasına çarptırılacaklardır. (Araf - 180) Kandiliniz Mübarek Olsun.


* * * * *


Rabbimiz, merhametin ve rahmetin sonsuzdur. Sonsuz merhamet ve rahmet deryasından nasiplenmeyi hak eden kullarından eyle bizi. Günahlarımızı affet, bizi kendine kul kabul et. Hayırlı Kandiller.


* * * * *


Gece gündüz yalvarırım sana dünya ve ahiret muradımı ver bana. Rabbim Allah, fikrim zikrullah, kalbimin nuru Resullullah, evvelim Allah, ahirim Allah, La ilahe illallah Muhammedün Resullullah. Kandiliniz Mübarek Olsun.

Sizlerde BERAT KANDİLİ MESAJLARI RESİMLİ yayınımıza yorumlarınızı ekleyebilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder